Menu

Czy psychoterapeuta może pomóc w depresji?

0 Comments


W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi boryka się z problemami życia codziennego. Kobiety często są oszukiwane przez swoich partnerów, którzy nagminnie je zdradzają. To niesamowicie bolesne przeżycie dla każdej z nas. Dzisiejsi ludzie nie są odporni na stres, przez co stres w pracy może przyczyniać się do poważnych chorób układu pokarmowego.

Psycholog a Psychoterapeuta to dwie różne osoby

Poradnie psychologiczne przepełnione są osobami, które potrzebują fachowej porady i pomocy. Kiedy kobieta zostanie zdradzona przez męża, zazwyczaj nie potrafi przez długi czas zapomnieć o krzywdzie, jakiej doznała i zastanawia się, czy psychoterapeuta pomoże w depresji, czy też niekoniecznie. Należy jednak odróżnić zawód psychologa i psychoterapeuty. Psycholog to osoba, która ukończyła studia wyższe, natomiast psychoterapeuta, to wykwalifikowana osoba, która ukończyła specjalistyczny i długotrwały kurs psychoterapii i co ta tym idzie, może stosować techniki pomocy klientowi, oparte na kontakcie międzyludzkim. Po skończonym kursie psychoterapeuta otrzymuje certyfikat. Psychoterapia może przynieść niesamowite skutki. Osoba, która zasięga rady specjalisty, często nie ma z kim porozmawiać o problemie i czuje się samotna.

Rozpoczynamy psychoterapię od pierwszego etapu!

Pierwszym etapem psychoterapii jest oczyszczenie, czyli gwałtowny wybuch płaczu i uzewnętrznienie swoich emocji. Klient pragnie wydalić z siebie złe uczucia, które towarzyszyły mu w ostatnim czasie. Następnie opracowywany jest plan leczenia klienta. Psychoterapia przede wszystkim służy ogólnej poprawie nastroju i ogólnego stanu psychicznego człowieka.

Bardzo często ludzie udają się na psychoterapię, aby dostać gotowy przepis na szczęście, chcą usłyszeć, co mają zrobić, w sytuacji, której się znaleźli. Traktują oni psychoterapeutę jako powiernika, którzy pomoże im rozwiązać najtrudniejsze problemy w ich życiu. Zazwyczaj skrzywdzeni ludzi oczekują, że uzyskają gotowy plan działania. Zdradzona kobieta zapewne będzie szukała odpowiedzi, czy powinna wybaczyć, czy też odrzucić niewiernego męża. Najważniejsze to, aby psychoterapeuta nigdy nie sugerował klientowi, co powinien robić. Psychoterapia powinna skupiać się na poprawie nastroju i nauczaniu klienta, jak sam, w sposób dojrzały powinien radzić sobie w przypadku trudności. Badania dowodzą, że psychoterapia przynosi bardzo pozytywne skutki i pomaga człowiekowi uporać się z wszelkimi problemami, jakie ma. A więc, czy psychoterapeuta pomoże w depresji? Jeżeli doznałaś bólu i cierpienia, czujesz się niepewnie i chciałabyś to zmienić, poszukaj polecanego psychoterapeuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *