Menu

Ile kosztuje wizyta u psychologa?

0 Comments


Zdarzają się w życiu sytuacje, z którymi człowiek nie potrafi sobie sam poradzić. Często potrzebuje pomocy specjalisty, by uporać się z traumatycznymi przeżyciami lub odbudować relacje społeczne po trudnych doświadczeniach. W takich przypadkach warto czasem skorzystać z pomocy psychologa. Wiele instytucji państwowych oferuje taką pomoc bezpłatnie. W prawie każdej szkole jest psycholog, ofiary przemocy w rodzinie lub poszkodowani w wypadkach także często zostają objęci opieką specjalisty. Jednak nie wszyscy mają możliwość lub po prostu z jakichś powodów nie chcą korzystać z bezpłatnej pomocy. Decydują się na wizyty płatne, ponieważ uważają, że wtedy psycholog może poświęcić im więcej czasu i uwagi, więc myślą, że taka psychoterapia będzie bardziej skuteczna. Powszechnie wiadomo, że sesja psychoterapeutyczna nie jest tania, a to, ile kosztuje wizyta u psychologa zależy od od wielu czynników.

W dużym mieście koszty są wyższe, ale to się zmienia, ponieważ pojawia się coraz więcej gabinetów psychoterapii, więc konkurencja na rynku jest większa, a to wpływa na obniżenie cen. Oczywiście zdecydowanie drożej trzeba zapłacić za sesje u cenionego specjalisty, który przez lata zapracował na swoja markę. Tak jak też informujemy na naszej stronie psychoterapia we Wrocławskim gabinecie na dolnym śląsku też kosztować będzie więcej niż w jakiejś mniejszej miejscowośći. Szukając dobrego i skutecznego specjalisty warto skorzystać w wielkiej siły poczty pantoflowej i po prostu popytać wśród rodziny i znajomych. Nie wszyscy jednak chcą mówić o swoich problemach i informować otoczenie, że potrzebują pomocy psychologa. Takie osoby mogą poszukać informacji i opinii w internecie. Często ludzie, którzy korzystali z takiej pomocy lub ciągle chodzą na psychoterapię, chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na forum. Z tych wypowiedzi można się dowiedzieć, za co płacimy psychologowi.

Ceny za jedną, zazwyczaj godzinną, sesję są bardzo różne. Różni specjaliści stosują różne sposoby pracy z pacjentami, niektórzy wprowadzają nowatorskie i eksperymentalne metody, więc takie sesje są odpowiednio droższe. Należy także zauważyć, że psychoterapia może być zbiorowa lub indywidualna. Sesje grupowe dla osób cierpiących na depresję z psychoterapeutą są tańsze i wiele osób ceni sobie fakt, że mogą podzielić się swoimi przeżyciami z ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia, więc lepiej ich rozumieją. Nie wszyscy jednak dobrze czują się w grupie, nie potrafią przy obcych otwarcie mówić o swoich problemach, więc sesje zbiorowe nie są dla nich dobrą propozycją. Wybierają oni spotkania indywidualne z terapeutą, a one kosztują zdecydowanie więcej. Widać więc, że to, ile kosztuje wizyta u psychologa, zależy od bardzo wielu czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *